לימודי תיאוריה מוזיקלית

מידע על קורס תיאוריה מוזיקלית

אוריאל אטלס, מורה לגיטרה וגיטריסט קלאסי מקצועי בעל ניסיון עשיר בלימוד גיטרה מעשי ובלימוד התיאוריה של המוזיקה. 

מטרת התכנית: לימודי תיאוריה מוזיקלית (ידוע גם בתור תורת המוזיקה) יקנו לכם את השפה שמדברת במונחים של הרמוניה, מקצבים ומלודיה, ובעצם את שפת המוזיקה. שפה זו כוללת חוקים, מושגים וביטויים שונים והיא תאפשר לכם לקבל שליטה מוחלטת על הכלי בו אתם מנגנים ולעבוד לצד נגנים, מעבדים מוזיקליים, טכנאי מוזיקה באולפנים וקולגות רבות נוספות.

למה חשוב ללמוד תיאוריה מוזיקלית: כולנו יכולים לנגן מצוין גם בלי ידיעת הכללים, ועם זאת יש בידיעת התיאוריה המוזיקלית כמו גם בהבנת ההרמוניה של הצלילים, אלמנט של שליטה ובטחון כיוון שאנחנו בונים את היכולת להבין ולהסביר מהלך מלודי או הרמוני, לראות את ההיגיון שקיים ברוב הדברים ולהבין שגם כאשר ישנה שבירה של הכללים אז גם בזה יש הגיון.

* ניתן ללמוד את התיאוריה כקורס בפני עצמו או כתוכן נלווה במסגרת שיעורי גיטרה.

למידע על לימודי תיאוריה מוזיקלית התקשרו:

או לחצו כאן והשאירו פרטים

(אפשר גם בוואטסאפ)

נעים מאוד!

קוראים לי אוריאל אטלס, מורה פרטי לגיטרה וגיטריסט קלאסי במקצועי. אני בעל 40 שנות ניסיון בתחום ומאז שחרורי מהצבא ועד היום אני מלמד גיטרה במסגרות פרטיות וקהילתיות. 

אזורי לימוד: כיום אני מלמד גיטרה בראשון לציון בסטודיו הביתי שלי שמצויד במגוון גיטרות קלאסיות ובמגבר אקוסטי ובסטודיו נוסף ברחובות על הציר המרכזי של רחוב הרצל.

אני מציע לימודי גיטרה למתחילים ושיעורים לשכלול הטכניקה והידע למתקדמים עם שיטת לימוד מהנה, פרקטית ויעילה.

רוצים לקבל מידע נוסף? : )

מה זה תיאוריה מוזיקלית?

כשאנו רוצים ללמוד נהיגה, חלק בלתי נפרד הוא לימוד תיאוריה כשחלקה עוסק בחוקים/כללים להם חייבים לציית וחלקה עוסק בחלקי הרכב ופעולתם. על פניו, החלק השני הוא לא כל כך הכרחי שהרי יש מוסכים שיטפלו בתקלות, אך תמיד טוב להיות כמה שיותר עצמאיים.

בתיאוריה מוזיקלית המצב דומה: מדובר בשפה בינלאומית של נגינה שמאפשרת לנו לקבל שליטה מוחלטת על הכלי שעליו אנו מנגנים. בהיותה שפה כזו, התיאוריה המוזיקלית מכילה חוקים שנוגעים לאורך הצליל, לגובהו ולשייכותו לסולם כזה או אחר וכמו שפות רבות אחרות, היא נוצרה בתהליך אבולוציוני אחרי שבני האדם התחילו ליצור מקצבים ולחבר צליל אל צליל. פשוט זו דרכנו כבני אדם ליצוק כללים ומסגרות שגם אותם במשך הזמן תמיד יהיה ניתן לפרוץ ולשכלל.

מה לימודי תיאוריה מוזיקלית מצריכים ממני?

הכי חשוב זו אהבה למוזיקה, היתר כבר יגיע עם הזמן. אז אם תרצו להעשיר את עולמכם בתחום, אשמח להעביר לכם את הידע הרב שצברתי לאורך השנים בתכנית תיאורטית ומעשית כאחד כחלק משיעורי הגיטרה, אך גם בנפרד לאלו שמעוניינים בקורס פרטני.

ה"אני מאמין"

אצלי ההרמוניה שעוסקת באקורדים וביחסים ביניהם, היא חלק בלתי נפרד מהתיאוריה שעוסקת במקצבים, מרווחים בין צלילים וסולמות מוזיקליים שונים. אני מזמין אתכם לצפות באתר בעיבודי גיטרה שונים שעשיתי לשירים מוכרים על-פי בקשות תלמידים בהתבסס על התיאוריה המוזיקלית ועל השמיעה גם יחד.

קבלו מידע על לימודי תיאוריה מוזיקלית:

* או התקשרו 052-3424581

שאלות נפוצות

ש: למה חשוב שאשקיע בתורת המוזיקה ולא פשוט אלמד לנגן?

ת: פרקטיקה ותיאוריה מושפעות האחת מן השניה. ככל שתיטיבו לנגן כך תשתפרו עם טכניקה מרשימה, מורכבת ונעימה לאוזן. ככל שתיטיבו להבין את התיאוריה שמאחורי המוזיקה כך תדעו ליישם את הפרטיקה בצורה טובה יותר ותדעו כיצד להלחין מקטעים מקוריים, להסביר את הקשרים בין מקטעי מוזיקה שונים ולמעשה תבינו את היצירה שלכם ותקבלו עליה שליטה מלאה. נוסף על כך, תיאוריה של המוזיקה פותחת לנו צוהר להבנה של ז'אנרים נוספים ומאפשרת לנו ללמוד ולהרחיב אופקים בכוחות עצמנו ללא עזרה או הכוונה ממורה.

ש: האם חוץ ממה שתואר בתשובה הראשונה, אוכל לראות השפעה על הנגינה היומיומית שלי בפועל?

ת: כן בהחלט. כמובן אין כאן נוסחת קסמים והדבר דורש למידה והשקעה, אך עם הזמן תתחילו לשים לב שאתם מסוגלים לאלתר מקטעים מוזיקליים בקלות רבה יותר כיוון שהקשר בין הצלילים השונים ייראה לכם הגיוני יותר. למעשה אתם סוג של תדברו את שפת המוזיקה באופן שוטף ותבינו איך לחבר "משפטים" מוזיקליים בלי בכלל לחשוב. ממש כמו שמדברים עברית, אנגלית וכן הלאה.

ש: אני בכלל לא מנגנ/ת בגיטרה, אלא בכלי אינסטרומנטלי אחר, האם עדיין מומלץ ללמוד את התיאוריה של המוזיקה?

ת: מוזיקה היא דבר אוניברסלי ועם התיאוריה של המוזיקה תהיו מסוגלים לדבר את אותה השפה יחד עם שותפים רבים למקצוע וביניהם נגנים, מעבדים מוזיקליים, מפיקים, אנשי סאונד טכניים ועוד. כל כלי שתנגנו עליו מדבר את אותה השפה האוניברסלית. נכון שאופן הביצוע הוא שונה, אך מה שעומד מאחוריו זהה.

ש: האם קל ללמוד את התיאוריה של המוזיקה?

ת: כמו כל תחום לימודי הדבר משתנה בין תלמיד/ה לתלמיד/ה כך שיהיה זה לא כנה לצאת בקביעה נחרצת. אשמח לספר לכם יותר על הקורס טלפונית ולענות על כל שאלה והתלבטות. אם אתם רוצים ללמוד גיטרה, אז ניתן לשלב את תורת המוזיקה יחד עם לימודי הגיטרה.

אוריאל אטלס – לימודי תיאוריה מוזיקלית בראשון לציון, נס ציונה, רחובות, באר יעקב, חולון ובת ים
טלפון: 0523424581

מאמרים שעשויים לעניין אותך: