מאמרים

בלוג גיטרות, מוזיקה ומה שביניהם

ברוכים הבאים לבלוג האישי שלי,
כאן אני כותב את כל מה שעולה לי לראש בתחום המוזיקה והגיטרה. אם אתם רוצים להתעדכן בעוד חומרים אני אשמח אם תעקבו אחרי בפייסבוק שם אני מעלה סרטונים והסברים נוספים מדי שבוע.

חלקי הגיטרה

לפני שקופצים למים העמוקים ומתחילים לנגן, חשוב שנבין כיצד הגיטרה בנויה על שלל חלקיה השונים. לא מדובר בדבר מסובך ומספיק דקות ספורות של מעבר ראשוני כדי שנתמצא בכלי המדהים הזה!

לימוד אקורדים למתחילים

האם אפשר ללמוד גיטרה לבד?

מתלבטים בין לימוד גיטרה לבדכם לבין שיעורי גיטרה עם מורה? כאן ריכזתי מספר דגשים מרכזיים שחשוב לקחת בחשבון טרם הבחירה ושיעזרו לכם לקבל את ההחלטה המתאימה ביותר עבורכם.

איך לכוון גיטרה

איך לכוון גיטרה

רוצים לדעת איך לכוון את הגיטרה בקלות? במדריך הבא תוכלו למצוא הסבר לשתיים מהדרכים הפשוטות ביותר לכיוון הגיטרה. עקבו אחרי הסעיפים ושימו סוף לצלילים הצורמים 🙂

ללמוד גיטרה

ללמוד גיטרה

לרוב השיקול אם ללמוד גיטרה כולל בתוכו גם התלבטות אם זה לא "גדול עלינו". אז האזהרה שלי היא שזה לא גדול עליכם, אלא שזה פשוט ידביק אתכם במחלת הנגינה

כמה זמן לוקח ללמוד גיטרה

כמה זמן לוקח ללמוד גיטרה

תלמידים רבים מבקשים לברר כמה זמן ייקח להם ללמוד לנגן בגיטרה. ובכן, אין תשובה חד-משמעית אבל אפשר לתת צפי פלוס מינוס ולזה אתייחס במאמר הבא בהרחבה

איך כדאי ללמוד גיטרה

איך ללמוד גיטרה

מתלבטים מה הדרך הנכונה ביותר עבורכם ללמוד גיטרה? אתם לא לבד, אז כדי להקל עליכם בהחלטה במדריך הקצר הבא תבינו את החסרונות והיתרונות של לימוד לבד, אינטרנטי ועם מורה.

ניקוי גיטרה

ניקוי גיטרה: 3 טיפים לתחזוקה ביתית

קניתם גיטרה, התחלתם ללמוד לנגן ועכשיו הגיע הזמן גם לדעת כיצד לנקות ולתחזק את הגיטרה. מספיק שתעקבו אחר 3 הטיפים הבאים לאורך זמן והיא תישמר ותישאר כמעט כמו חדשה.

סיבות ללמוד תיאוריה מוזיקלית

סיבות ללמוד תיאוריה מוזיקלית

נגינה על כל כלי נגינה, זו יכולה להיות גיטרה, זה יכול להיות פסנתר וזו יכולה להיות חצוצרה - תשתפר פלאים אם רק נלמד להבין את ההיגיון שעומד שמאחורי הצלילים.

גיטרה

"גניבה" מוזיקלית, השאלה או ציטוט

"גניבה" מוזיקלית, השאלה או ציטוט? האם אנחנו באמת מקוריים? כל יצירה מוסיקלית בכל סגנון, מקלאסי ועד אתני כולל כל מה שבאמצע, נכללת בהגדרה קניין רוחני, רכוש לא פיזי במובן החומרי אבל כזה …

איך לקרוא טאבים

איך לקרוא טאבים

במדריך הבא אלמד אתכם לקרוא טאבים כך שתוכלו ללמוד לנגן כמעט כל שיר שתרצו עם מעט קריאה והמון תרגול (אחרי הכל אין קיצורי דרך). למעוניינים צירפתי הסבר קצרצר על תווים.

איך לבחור גיטרה?

איך לבחור גיטרה למתחילים?

כשמתחילים לנגן על גיטרה, אחת מן ההחלטות החשובות ביותר היא איך לא? הגיטרה עצמה! המדריך הבא יעזור לכם לא להתבלבל בין המותגים והסוגים השונים ולבחור את הגיטרה הנכונה ביותר עבורכם.